Hard Stuff


Země původu: UK

Obsazení:
John Cann (voc, gt, cello)
John Gustafson (voc, bs, keyb)
Paul Hammond (drums)

DISKOGRAFIE
1. Bullet Proof (LP Purple Records 7505, 1972 / CD Line)
(Jay Time / Sinister Minister / No Witch At All / Taken Alive / Time Gambler / Rodney / Millionaire / Monster In Paradise / Hobo / Mr.Longevity Trip / The Provider: Part One)
2. Bolex Dementia (LP Purple Records 7507, 1973 / CD Line)
(Roll A Rocket / Libel / Ragman / Spider's Web / Get Lost / Sick'N'Tired / Mermany / Jumpin' Thumpin' (Ain't That Somethin') / Dazzle Dizzy / Bolex Dementia)

Komentář:
Excelentní, dnes již zapomenutý hardrockový soubor 70. let. Skupinu založili odpadlíci z Atomic Rooster Hammond a talentovaný kytarista a skladatel John DuCann (v Hard Stuff je uváděn jako John Cann). Původně se jmenovali Bullet, ale kapela toho jména už existovala v USA.
Jediná dvě alba realizovaná na krátkodeché značce Purple Records (kterou založili Deep Purple k podpoře nových tváří) přinesla nápaditý hutný a instrumentálně vyzrálý styl kombinující varhanní rock s hard rockovými elementy.

Po rozpadu skupiny natočil Cann spolu s Francissem Rossim (Status Quo) v roce 1977 něco demo snímků a singl Throw Him In Jail (Bell Records), který se stal singlem týdne v New Musical Expressu. Další singl There's The Show měl být předzvěstí alba, které však tehdy už nevyšlo. O mnoho let později bylo vydáno firmou Repertoire pod názvem John DuCann And Status Quo. Obsahuje vyzrálý Cannův rockový rukopis a mezi výrazné skladby patří bezesporu Old Fashioned Fantasy, Such A Terrible Shame, A Night To Remember či Let Me Go.
Ve spolupráci s Rossim jako producentem a doprovodným kytaristou natočil Cann album The World's Not Big Enough. Na nahrávání se podílela studiová skupina: Cann - gt,voc; Francis Rossi - rhythm gt; Andy Bown (ex The Herd) - keyb; John McCoy (později Atomic Rooster, Gillan Band) - bs; Paul Hammond - drums; Pete Kircher (ex Honeybus, Cliff Bennett, Original Mirrors) - drums. Vzniklo 15 písní jako Fashion Fantasy, Street Strutter, Only One Night nebo She's My Woman, z nichž některé Cann uplatnil později při reunionu Atomic Rooster v roce 1980. CD firmy Angel Air (SJPCD043, 1999) obsahuje ještě 12 bonusů vybraných z dem, outtaků a sessions.
V roce 1979 natočil Cann píseň Don't Be A Dummy jako reklamní znělku na jeansy Lee Cooper, která se stala menším hitem v Anglii. Následují rok byl osloven Vincentem Cranem a spolu s Hammondem obnovili Atomic Rooster.

/PK/






Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU