Nick Simper´s Fandango


Země původu: UK

Obsazení:
Nick Simper (bs) A B
Jim Proops (lead vocal) A B
Pete Parks (gt) A B
Neil McArthur (organ) A
Ron Penney (drums) A
Mac Poole (drums) B

DISKOGRAFIE
1. Slipstreaming (LP Shark INT 1480503 + Gull 1033, 1979, CD RPM Records 125, 1993)
(Candice Larene / Rocky Road Blues / Independent Man(Hey Mama) / Slipstreaming / Schoolhouse Party / Sister / Mississippi Lady / Time Will Tell)
2. Future Times (LP Shark INT 148506, 1980, CD RPM Records 125, 1993)
(Pull Out & Start Again / Get Down,Lay Down / She Was My Friend / Future Times / Undercover Man / Something´s Burning Hard Drink & Easy Woman)

Komentář:
Rocková parta založená koncem 80. let Nickem Simperem, původním zakládajícím basákem Deep Purple. Svoje muzikantské ostruhy si vybrušoval v 60. letech v různých lokálních r&b a beatových skupinách. Na první turné vyjel po Anglii s kapelou Buddy Britten & The Regents. Posléze dostal lano od legendárního Johnnyho Kidda. Po jeho smrti působil jako session hudebník doprovázející různé kapely, mj. i tehdy úspěšné Flowerpot Men. Mezi doprovodnými hudebníky této hipízácké pop kapely se seznámil s Jonem Lordem, který zrovna rozpustil Artwoods. Vbrzku spolu založili Deep Purple, kde Simper vydržel 14 měsíců. Po svém odchodu vyrazil na americké turné s tehdy populární Marshou Hunt (spala jeden čas s Jaggerem) a posléze založil vlastní band Warhorse.
Po dvou slušných albech skupinu v roce 1974 rozpustil. Sólově natočil něco singlů a koncem 70. let zformoval další band Fandango, který nahrával pod názvem Nick Simper´s Fandango, protože v USA tehdy už existovala kapela Fandango, jejíž členem byl mj. Joe Lynn Turner. V době nové vlny a punku ale neměl v Anglii nikdo o podobnou muziku moc zájem, a tak kontaktovali německou značku Shark, u níž nahráli album Slipstreaming (vydané i v Británii na labelu Gull). I přes kvalitní materiál v soft rockovém hávu deska propadla. (Paradoxně ale v USA z ní skupina Mariah převzala song Independent Man a slavila s ním žebříčkové úspěchy). Deska se stylově blíží pozdějším Bad Company. Mezi Simperovými songy je i pěkná píseň z dílny zesnulého písničkáře Jima Croceho Mississippi Lady.
Přestože debut se nedočkal ohlasu, vrátili se hudebníci do studia v německém Hiltpoltsteinu a v srpnu 1980 natočili druhé LP. Bubeník Ron Penney měl propadlé pracovní povolení, a tak jej narychlo nahradil původní bubeník Warhorse Mac Poole. Album Future Times už vyšlo pouze v Německu, kde našlo pár nostalgických fandů; pak Fandango zaniklo. Simper ještě v roce 1983 nahrál několik singlů na jakémsi obskurním labelu, a poté v figuroval na lokální londýnské pub-rockové scéně v kapele The Good Old Boys.
Na CD "2 on 1" vydaném RPM jsou vynechány některé písně, aby se obě alba vešla do stopáže CD. V bookletu Simper slíboval, že bude následovat kompilační CD, kde budou obsaženy tyto skladby plus rarity a jeho singlové opusy z roku 1983, ale podle všeho se tak už (či zatím) nestalo.

/PK/






Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU