Lege artis na Webu

Seznam aktualizací


Tento chronologický soupis obsahuje pouze zásadní změny (číslo verze) a podstatnější doplňky (desetinné číslo). Drobné revize v rámci běžné údržby (opravy překlepů, změněných linků, odstranění prodaných knih z nabídky apod.) odráží druhé desetinné číslo, uvedené pouze na titulní straně Lege artis na Webu spolu s aktuálním datem poslední revize.


VERZE 26.2 (14. března 2024) Poslední zbytky Velkého slovníku sprostých slov a nová porce antikvárních knih.

VERZE 26.1 (1. ledna 2024, 00:00) Novoroční Novinky jako experiment. Přebudována a přeceněna nabídka Franty Štorma podle jeho představ. Jinak nic neměníme - nezvyšovali jsme ceny po zvýšení DPH a nebudeme je tedy teď ani snižovat; stejně s příštím "balíčkem" strana a vláda daň na knihy určitě zase vrátí (a tím pádem oproti loňsku naopak o 2 % zvedne).VERZE 26.0 (27. listopadu 2023) Nový svazek Kryptadií - Smilná čítanka Franty Bidla. Nové Lečo, Sedmero a mikulášská nadílka antikvariátu. Výtvarné monografie a katalogy nově přesypány do extra banánovky.

VERZE 25.7 (17. července 2023) Páté Obrázkové léto - grafiky, monografie a katalogy. Do bibliografie Ladislava Klímy doplněny samizdaty a pro produkci Franty Štorma vytvořena samostatná stránka, kterou si její rozsah už dávno zasloužil. - - - 25. července doplněn nášup nově navařeného Leča.

VERZE 25.6 (5. června 2023) Všehochuť Novinek + 3. díl Marmokoje. A když nám tak strana a vláda pokrokově likviduje pošty, začali jsme konečně zasílat i přes Balíkovnu.

VERZE 25.5 (28. února 2023) Nová Lucie Raškovová, pár dalších samizdatů a karet, levný antikvariát a deset starších, u nás delší čas rozebraných Štormů (všechny tyto listy jsou v nabídce už naposledy).

VERZE 25.4 (6. prosince 2022) Mikulášská nadílka antikvárních knih, grafik, samizdatů a karet. - - 16. prosince doplněn jako předvánoční nášup nový monumentální Koudelka + lahvička pro Zdirada a tři noví Štormové; jako vánoční dárek příznicům KAL uvolněny k bezplatnému stažení soupisy exlibris Váchala a Mackové (už napořád).

VERZE 25.3 (7. října 2022) Nostalgie a další Novinky.

VERZE 25.2 (16. srpna 2022) Monotematický nášup Obrázkového léta - 12 nových grafik Franty Štorma.

VERZE 25.1 (4. července 2022) Obrázkové léto - přes 350 kreseb a grafik (volných i v konvolutech) + monografie, katalogy, novoročenky...

VERZE 25.0 (1. června 2022) Zvláštní vydání (a číslo verze) k čtvrtstoletí existence LAW. Časově omezené slevy + druhá porce 125 levných exlibris a drobných grafik do sta korun. A konečně po skoro pěti letech od ohlášení nějaký ten Biblog.

VERZE 21.0 (17. května 2022) Struktury vilnosti, Biblia erotica a na stovku dalších Novinek. 18. května ještě doplněn dlouho rozebraný Františka Koudelky Experiment, jehož zbytek nákladu autor konečně dovázal.

VERZE 20.9 (31. ledna 2022) Klímova Žena a smrt, legendární Satanská Bible - první a nejmonumentálnější knížka Františka Štorma - jakož naopak i jeho nejnovější bibliofilie Namasté (vyprávění o Indech a Indii) a navíc přes 130 levných exlibris a drobných grafik do sta korun + další Novinky.

VERZE 20.8 (6. prosince 2021) Mikulášská nadílka antikvárních knih a grafik.

VERZE 20.7 (11. října 2021) Druhá porce starých tisků - morzakor a kramářské písně. Plus nové Koudelkovo sci-fi. // Vzhledem k tomu, že skoro celá nabídka se prodala hned první den ráno, byla 25. října jako nášup Novinek poprvé recyklována šedesátka starších položek konečně doplněných o dávno slibované obrázky. V čemž hodláme průběžně pokračovat i ve všech budoucích Novinkách, dokud tento letitý rest nebude napraven.

VERZE 20.6 (9. července 2021) Obrázkové léto - nová porce Štormových grafik a spousta zcela různorodých věcí na papíru, které dohromady složily poměrně bizarní mozaiku. Celkem 130 novinek + dvě Koudelkovy nově dovázané stařinky. Nově zavádíme možnost zaslání laciných drobností jako obyčejné psaní - sice bez záruky, ale zato velmi levně.

VERZE 20.5 (26. dubna 2021) První porce starých tisků a pár obyčejných levných knížek.

VERZE 20.4 (1. února 2021) Bibliofilská zima. Nový Harry Crast vydaný Koudelkou jako možná vůbec první ortodoxně scifistická bibliofilie u nás + pár dalších nových či intaktních vzácných tisků.

VERZE 20.3 (30. listopadu 2020) Mikulášská nadílka tentokrát konečně trochu v předstihu. Nový Koudelka, Čech, pár Juránků a váchalovský samizdat + přes stovku dalších položek v Novinkách. Plus ještě 9. 12. obrázkový nášup především s kolekcí nových skvělých grafik Franty Štorma. Upraveny podmínky objednávání (detaily viz Objednávka). Ve stručnosti: díky pozastavení EET jsou opět možné hotovostní platby a osobní odběr, neúčtujeme balné u drobných zásilek typu exlibris v obyčejných obálkách a neúčtujeme balné ani poštovné u zásilek za celkovou cenu od 5.000 Kč výš. Dále na serveru LAW už od řijna hostují stránky SAMOZVANCI věnované Ceně Andreje Nikolaje Stankoviče.

VERZE 20.2 (12. srpna 2020) Malý nášup Novinek k Létu erotiky - fungl nový retro samizdat Gertruda a jedno vzácné Pickovo eroticum. Plus jako bonus nejnovější Koudelkovi Dementi.

VERZE 20.1 (16. července 2020) Léto erotiky a pohlavní osvěty jako antikvární pendant k Obrazovému knihopisu českých erotic.

VERZE 20.0 - release 2 (20. května 2020) Slavnostní opakování 20. verze webu u příležitosti dvacet let slibovaného a konečně vydaného Obrazového knihopisu českých erotic. Další aktualizace LAW budou pokračovat znovu od verze 20.1, aby tu byla trocha náležitého chaosu.

VERZE 22.0 (24. února 2020) Setkání titánů - nový Koudelka a Car Osten v jednom! Plus pár obrázků v nabídce - na víc není čas.

VERZE 21.9 (4. listopadu 2019) Na stovku novinek v nabídce KAL (pro letošek už poslední).

VERZE 21.8 (31. července 2019) Pornografické léto - pro horké počasí horká nabídka ex libris eroticis, soukromých tisků apod. v Novinkách KAL. Do bibliografie Cara Ostena doplněna opera Pro vlast z archivu Národního divadla jakož i časopisecké, knižní a datové publikace po roce 2000.

VERZE 21.7 (7. června 2019) Novinky v nabídce KAL. Průběžně doplňovány bibliografie a zařazena větší porce pracovních souborů Josefa Šuchmana do DAT KALU. 15. 6. ještě zařazen nový Koudelka.

VERZE 21.6 (6. prosince 2018) Mikulášské antikvární novinky a textový soubor "Jan Lukeš - Jeho život v datech".

VERZE 21.5 (8. října 2018) Podzimní porce novinek, z části zaměřených na dokumenty k srpnu 1968; poprvé jsou všechny zařazené položky opatřeny obrázky. Nový Koudelka a Lékaři a ranhojiči. Provizorní Marmokoj v DATECH KALU.

VERZE 21.4 (7. července 2018) Lednový rozhovor s Ivanem Adamovičem. Pozapomenutá foglarovská povídka Hochodlak, původně vydaná roku 1996 v Živlu. V DATECH KALU zdarma ke stažení Seznam přehledů, tedy tištěných bibliografií a soupisů od Josefa Šuchmana. Soupis Štáflovy edice Krásné knihy (s dosud nikde nepublikovanými opravami chyb v Sáňkovi i ČNB).

VERZE 21.3 (14. května 2018) Nové zboží včetně pár dalších Váchalů a druhé porce astrologie a zednářství, nový Koudelka a hlavně nové NOVINKY - kvůli zrušenému serveru woko.cz, který po 17 let sloužil našim zákazníkům k jednoduchému avizování nově zařazených položek. Místo něj jsme nyní k tomutu účelu zřídili extra e-mail a změnili původní způsob fungování stránky NOVINKY, v jejímž úvodu je aktuálně vše podrobně popsáno, stejně jako do budoucna vždy bude na stránce jak KAL funguje.
Půběžně doplněny další bibliofilské edice v bibliografiích.

VERZE 21.2 (24. prosince 2017, 18:00) Poslední ze slíbených ptákovin k dvacetinám LAW: Štědrý večer s Váchalem. Dvacítka nových Váchalových exlibris v Grafice. Navic doplněny obrázky ke všem váchalovským položkám v nabídce Knih (u Klímy totéž proběhlo už při minulé aktualizaci).

VERZE 21.1 (1. prosince 2017) Nový Koudelka, na stotřicet mikulášských knih (s velkou kolekcí astrologie a zednářství) a další DATA KALU. Bibliografie Žikeše v Biblogu.

VERZE 21.0 (2. října 2017) Velká říjnová rekonstrukce! Název Knihkupectví a antikvariát LAW jsme zkrátili na KAL. Byly zrušeny všechny 20 let staré nakladatelské sekce a zbytky jejich nabídky sloučeny s antikvariátem do jediného celku, doplněny knihy ze zrušených archivů, některé tituly přeceněny nebo přechodně zlevněny. Zavedli jsme zcela nové, doufáme podstatně přehlednejší členění e-shopu. Bylo zrušeno zbytečné číslování položek knih a grafiky. Všechny pomocné a vysvětlující texty byly nově napsány a zestručněny. Vznikla dvě nová oddělení: Data pro e-publikace a Biblog s nově doplněnými bibliografiemi. Zcela nová je samozřejmě kompletní nabídka v sekci Dat. Zařadili jsme také dva novinové články o Koudelkovi, doplnili a opravili spoustu různých zastaralých údajů. Úhrnem šlo o nejzásadnějí, nejrozsáhlejší a nejpracnější aktualizaci, jaká byla na LAW od jeho vzniku provedena.

VERZE 20.2 (23. srpna 2017) Nový Koudelka a dokončená inventura antikvariátu - vyřazeno asi 40 omylem neodstraněných dávno prodaných knih a naopak vráceno skoro stejné množství kdysi chybně smazaných, takže by nabídka mohla být aspoň na pár let zas zcela aktuální.

VERZE 20.1 (12. června 2017) Nová kniha Lege artis - Druhá Kytice národních prasáren - po 18. letech dokončeno kompletní vydání opravených Obrátilových Kryptadií. Plus poslední nabídka novinek ve staré "knihkupecké" verzi antikvariátu - poprázdninová už bude v nově přešitém kabátku. Obsahuje mimo jiných zajímavostí také dvě bibliofilie a skvělé velkoformátové grafiky Františka Štorma.

VERZE 20.0 (1. června 2017) Dvacátá verze s jednodenní vstupní animací k dvacátému výročí LAW. Na všechny objednávky došlé v tento den byla poskytnuta sleva 20 %, na knihy z produkce Lege artis 50 %. Nový román na pokračování a recenze Němcova V žáru královské lásky v Kytlici; tamtéž doplnění Úvodu s nastíněním chystaných změn KALU. V Tajnostech hrobky loňský rozhovor s Janem Hýskem nejen o braku. Navíc Konečný rozptyl popela Martina Maniše. Další akce, atrakce a novinky budou následovat po zbytek roku.

VERZE 19.8 (13. března 2017) Provedena kompletní inventura a restrukturalizace nabídky audiovizuálních nosičů, takže by se nějaký čas zas nemělo stávat, že si někdo objedná dávno prodaný titul, který jsme jen nedopatřením zapomněli odstranit. U knížek by mělo totéž následovat v létě. Nová nabídka více než 170 CD, LP aj.

VERZE 19.7 (28. listopadu 2016) Mikulášský antikvariát - letos konečně s předstihem skoro supermarketovým.

VERZE 19.6 (5. září 2016) Lidické kočky a levný antikvariát pro kapsy vyčerpané dovolenými. Přerovnána vitrinka s grafikou.

VERZE 19.5 (29. června 2016) Nová kniha Lege artis - První Kytice národních prasáren. A antikvární Obrázkové léto.

VERZE 19.4 (18. dubna 2016) Aprílový antikvariát - exil a trocha porna. Též preventivní uzpůsobení obchodních podmínek zákonu o EET úplným zrušením všech mimobankovních plateb.

VERZE 19.3 (24. února 2016) Přecenění několika set CD jako vzpomínka na přítele Kristiana Kotarace (1970-2013); skvělý nový Koudelka a Čech.

VERZE 19.2 (7. prosince 2015) Mikulášský antikvariát - zase pozdě.

VERZE 19.1 (31. srpna 2015) Prázdninový úklid skladu, pár starých vinylů a slevy DVD.

VERZE 19.0 (4. června 2015) Autocenzurní úpravy odkazů a stahovatelných archivů Maniše a Písmolijny jako projev únavy z dalšího pomnožení blbů na netu.

VERZE 18.5 (21. května 2015) Staronová sprostá kniha Lege artis + antikvariát.

VERZE 18.4 (13. března 2015) Antikvariát.

VERZE 18.3 (5. prosince 2014) Nová kniha Lege artis! Nabídka antikvariátu doplněna 8. 12.

VERZE 18.2 (29. října 2014) Trocha antikvariátu, více až před vánoci.

VERZE 18.1 (23. června 2014) Monotematický antikvariát (Revue K), ale hlavně Koudelkovo opus magnum - Kuřácký Kodex. Další aktualizace bude až po prázdninách.

VERZE 18.0 (9. května 2014) Po avizovaných oslavách zas nový antikvariát, aby se do války ještě něco prodalo.

VERZE 17.9 (25. února 2014) Antikvariát - zvláštní nabídka k Vítěznému únoru (a s předstihem i ke Slavným májovým dnům) pod heslem: "V čele s moudrým soudruhem Zemanissimem a pod vedením Velikých bratrských stran na cestě k lepším zítřkům bez zdravotnických poplatků v ráji registračních pokladen na věčné časy a nikdy jinak!"

VERZE 17.8 (2. prosince 2013) Antikvariát - konečně se to stihlo před tím blbým Mikulášem!

VERZE 17.7 (29. října 2013) Antikvariát.

VERZE 17.6 (4. září 2013) Mimořádná malá, ale výživná nabídka antikvariátu.

VERZE 17.5 (28. června 2013) Antikvariát. Další až po prázdninách.

VERZE 17.4 (15. května 2013) Antikvariát a SUPER ULTIMATE BOX SET.

VERZE 17.3 (17. dubna 2013) Vitrinka č. 4 - tentokrát čistě vzpomínková.

VERZE 17.2 (5. března 2013) Antikvariát.

VERZE 17.1 (29. ledna 2013) Levný leden - slevy některých dražších komisí, levné novinky v antikvariátu a tři malí Koudelkové.

VERZE 17.0 (1. ledna 2013) K novému roku kompletní změna úpravy všech stránek, kterou paradoxně ti, kdož brousí po internetu jak se má, vůbec nezaznamenají. Jde o to, že původní design LAW navrhovaný před patnácti lety kalkuloval s tím, že první věc, kterou každý udělá se svým browserem, bude vlastní nastavení základního fontu. Výrobci dodnes mívají ve webových prohlížečích jako defaultní font nějaké patkové písmo, zatímco z ergonomického hlediska je na čtení v PC samozřejmě lepší písmo bezpatkové, obzvláště pak na našich stránkách, které jsou z podstatné části inverzní. Během let se ale postupně ukázalo, že většina uživatelů to nedělá (mnozí dokonce nemají o možnosti takového nastavení svých programů ani ponětí) a zírá na naše stránky v nečitelných nitkách Times New Roman. Usoudili jsme, že po konci světa už té zobrazovací demokracie bylo dost, a doplnili všude jednoduché kaskádové styly, které si bezpatkové písmo vynutí. Teď tedy konečně mnozí návštěvníci poprvé uvidí LAW tak, jak ho celou tu dobu vidíme my a jak jsme si stále představovali, že má vypadat. - - Mimo to změna hostingu a systému prohledávání stránek.

VERZE 16.7 (5. prosince 2012) Mikulášský antikvariát podruhé, což není záměr - prostě to tak nějak vždycky vyjde. Jo, a taky Horká čokoláda na zimu!

VERZE 16.6 (29. října 2012) Pornografický antikvariát, Mámení Zuzan a Cacara.

VERZE 16.5 (18. září 2012) Nový Štorm, antikvariát a levná klasika.

VERZE 16.4 (3. července 2012) Laciný antikvariát a letní sleva CD. Další porce bude až po prázdninách

VERZE 16.3 (28. května 2012) Antikvariát.

VERZE 16.2 (10. dubna 2012) Antikvariát s novou banánovkou pro odplevelení nabídky.

VERZE 16.1 (12. března 2012) Antikvariát.

VERZE 16.0 (2. února 2012) Nová verze u příležitosti vydání nové knihy po deseti letech. Doplněny obrázky v nabídce Lege artis, jakož i v soupisu samizdatů a v bibliografii, kde navíc připsány stařecké komentáře vydavatelovy. Kromě toho tedy Muzikantská Liduška, dále Koudelkův Masakr, něco Trigonů a antikvariát. Též únorová sleva Prasnice.

VERZE 15.4 (6. prosince 2011) Mikulášský antikvariát.

VERZE 15.3 (31. října 2011) Antikvariát.

VERZE 15.2 (26. září 2011) Antikvariát.

VERZE 15.1 (29. srpna 2011) "Obrázkové léto" oproti původnímu záměru nemocí značně redukované a opožděné.

VERZE 15.0 (23. června 2011) Koudelkova Preventivka a antikvariát.

VERZE 14.9 (23. května 2011) Antikvariát.

VERZE 14.8 (26. dubna 2011) Antikvariát a třetí část Vitrinky s volnou grafikou.

VERZE 14.7 (17. března 2011) Antikvariát a druhá část Vitrinky s volnou grafikou.

VERZE 14.6 (21. února 2011) Antikvariát a první část Vitrinky s volnou grafikou.

VERZE 14.5 (18. ledna 2011) Banánová bedna cizojazyčného hermetismu.

VERZE 14.4 (31. prosince 2010) Archivní stránky Písmolijny upraveny tak, aby lépe odolávaly zubu času (odstraněny podrobné kontaktní údaje a linky, z nichž část už byla neaktuální a jiné by se v budoucnu neaktuálními stát mohly). V té souvislosti změněno, zkráceno a zjednodušeno úvodní menu LAW a Počítačové typografie.

VERZE 14.3 (3. prosince 2010) Předvánoční porce obzlášť zachovalých antikvit.

VERZE 14.2 (2. listopadu 2010) Antikvariát a Suchý.

VERZE 14.1 (27. září 2010) Antikvariát.

VERZE 14.0 (30. srpna 2010) Další Vitrinka a Banánovka. Zrušeny dobírky.

VERZE 13.9 (28. července 2010) Cigáro a antikvariát.

VERZE 13.8 (22. června 2010) Antikvariát a cenzura Donalda.

VERZE 13.7 (21. května 2010) Té nejmilejší, Klíma z Chermu a antikvariát.

VERZE 13.6 (19. dubna 2010) Úplně obyčejnské dobré knížky pro všechny unavené jarem a bibliofiliemi.

VERZE 13.5 (22. března 2010) Obvyklá porce knih + přes 500 CD.

VERZE 13.4 (22. února 2010) Postní antikvariát + pár DVD.

VERZE 13.3 (29. ledna 2010) Mražené antikvární knihy, pár DVD a Váchalík z Trigonu.

VERZE 13.2 (7. prosince 2009) Tuplovaná vánoční porce knih a cca 700 cédéček, z podstatné části dosti raritních, takže místy nechutně drahých.

VERZE 13.1 (30. října 2009) Antikvariát.

VERZE 13.0 (24. září 2009) Antikvariát.

VERZE 12.9 (17. srpna 2009) Konečně první z dlouho chystaných a neustále odkládaných Vitrinek jako náhrada za červencovou pauzu + obvyklá porce knih + obvyklá letní sleva nosičů.

VERZE 12.8 (24. června 2009) Trigon, antikvární knihy a CD.

VERZE 12.7 (21. května 2009) Nový skvostný Koudelka, novinky Concordie, antikvární knihy a CD.

VERZE 12.6 (20. dubna 2009) Antikvariát.

VERZE 12.5 (23. března 2009) Antikvariát zpestřený porcí šelakových desek.

VERZE 12.4 (23. února 2009) Antikvariát a parte Vladimíra Boreckého na Ostenovských stránkách; nějak se nám z těch aktualizací postupně stává hřbitůvek mnohem pochmurnější a reálnější, než za veselých časů virtuálního pohřívání Martina Maniše.

VERZE 12.3 (19. ledna 2009) Antikvariát.

VERZE 12.2 (1. prosince 2008) Vánoční nabídka dárkových knih a nosičů. Zaveden institut Banánové bedny, což jsme dlouho plánovali, ale teprve ten socanský škvár od minula jednu bednu konečně náležitě zaplnil - další bedny budou následovat teprve zas až s dalším vhodným obsahem.

VERZE 12.1 (28. října 2008) Sváteční povolební nabídka komunistického a fašistického ideologického škváru pod heslem "Zítra se bude hajlovat všude!".

VERZE 12.0 (23. září 2008) Velký update v souvislosti se čtyřmi novými publikacemi Lege artis, jimiž bylo dokončeno vydání souborného díla Clysma 20 litrů. Jelikož se jednalo o celkem 8 disků, k nimž bylo nakonec ještě zapotřebí napsat spoustu textů, vyrobit nové stránky, předělat ty staré, doplnit přes 100 MB empétrojek atd., atd., trvalo to déle, než jsme mysleli, takže jsme tiše vynechali jedny antikvární novinky a i tyhle trochu ošidili.

VERZE 11.6 (1. srpna 2008) Antikvariát, další svazek Stankoviče a srpnová sleva.

VERZE 11.5 (16. června 2008) Antikvariát.

VERZE 11.4 (19. května 2008) Stankovičova bibliografie Staré Říše a antikvariát. Doplněno a rozšířeno členění antikvární nabídky.

VERZE 11.3 (14. dubna 2008) Antikvariát a další úprava zasílacích podmínek na přání zákaznictva - dobírky jeví se v Čechách více tabu, než jsme čekali. 21. dubna ještě se slzou v oku odstraněna volba kódování češtiny, která po přechodu providera na nový server přestala fungovat. Sice už dávno neměla žádný smysl, ale brali jsme ji jako mile smrdutý dech minulého tisíciletí (viz níže, jak jsme se 5. června 1997 radovali, že ji konečně máme), který náhodného návštěvníka ukostřil ihned na úvodní stránce. R.I.P. etc.

VERZE 11.2 (10. března 2008) Jen antikvariát a Logos 2007.

VERZE 11.1 (11. února 2008) Novinky antikvariátu. Průběžně dokončovány změny knihkupecké sekce a všech pomocných textů (odstraněna z nich většina reliktů přežívajících ještě z minulého tisíciletí a doplněny nové informace). Od 1. 2. nový způsob zasílání bez dobírek. MP3 Ö Tarapan skupiny Závodnička 5 ke stažení na Lukešovských stránkách. Obrázky v Koudelkovi jako závazek, že je časem doplníme i jinde.

VERZE 11.0 (7. ledna 2008) U příležitosti nové DPH s nezbytným přeceněním (využitým též k zohlednění inflace u některých prastarých titulů, které jsme stále nabízeli za ceny, které měly před 12-15 lety) razantní změny knihkupecké a antikvární sekce, které budou ještě průběžně dolaďovány a doplňovány. Upravená záhlaví, odstraněná rubrika "Vybraní autoři", petrifikace Turnovského nabídky (ve které zbývaly všeho všudy dva tituly) do statické stránky s odkazy na jeho web, zvláštní strana věnovaná Koudelkovi atd, atd. Jen symbolická porce antikvit (víc se do konce inventury nestihlo).

VERZE 10.6 (3. prosince 2007) Tuplovaná vánoční porce antikvit a snad pár pozdějších změn po stromeček, stihnou-li se.

VERZE 10.5 (5. listopadu 2007) Útěky domů z antikvariátu.

VERZE 10.4 (4. října 2007) Nabídka k antikvárnímu veletrhu a nový Koudelka.

VERZE 10.3 (3. září 2007) Antikvární novinky.

VERZE 10.2 (31. července 2007) Prázdninová nabídka starých knih především oddechového žánru + srpnové slevy všeho.

VERZE 10.1 (22. června 2007) Antikvariát a výroční sleva Prasnice po čas prázdnin.

VERZE 10.0 (1. června 2007) Desátá verze k desátému výročí LAW. Po jednodenním výročním animovaném (fuj!) ohňostroji na titulní stránce jsme aspoň vybarvili loga. Všechny objednávky došlé v tento den byly vyřízeny zcela zdarma - a předem podotýkáme, že v dalších deceniích tuto akci nebudeme opakovat stejným způsobem, nebo alespoň ne ve stejný den :-). Oslavy by měly pokračovat rozličnými drobnostmi po zbytek roku.

VERZE 8.3 (21. května 2007) Antikvariát, další Koudelkové, Lea a Kabelák.

VERZE 8.2 (17. dubna 2007) Antikvariát a skvělý Lovec Josefa Koudelky v nabídce Variií.

VERZE 8.1 (19. března 2007) Jen antikvariát.

VERZE 8.0 (19. února 2007) Jen antikvariát.

VERZE 7.9 (22. ledna 2007) Postní antikvariát (co vichr neodvál) a stařinky z archivního skladu Inverze. Po téměř třech letech inaktivity ukončena a petrifikována Zapomenutá hudba.

VERZE 7.8 (11. prosince 2006) Houžvičkova bibliografie české sci-fi z produkce Lege artis a antikvární nadílka.

VERZE 7.7 (20. listopadu 2006) Dvě bibliofilie z produkce Zbyňka Benýška ve Variích + antikvariát.

VERZE 7.6 (16. října 2006) Jen antikvariát.

VERZE 7.5 (18. září 2006) Po třech měsích konečně doplněn na stránku Dlouhé krávy také slibovaný obsah - některé věci až nepochopitelně dlouho vzdorují vůli k realizaci. Plus empétrojky a novinky nakladatelské i antikvární.

VERZE 7.4 (17. srpna 2006) Na padesát nových knih v antikvariátu.

VERZE 7.3 (17. července 2006) Jen dvě desítky novinek + prázdninová sleva nosičů.

VERZE 7.2 (16. června 2006) Přes 100 antikvárních knih. Doplněno pár empétrojek a vlastní stránka Dlouhé Krávy.

VERZE 7.1 (15. května 2006) Přes 150 antikvárních knih a na 800 CD a jiných audiovizuálních nosičů v nabíce antikvariátu. Nové CD vydané Lege artis hned ve dvou variantách.

VERZE 7.0 (15. listopadu 2005) Kromě nové nabídky antikvit také konečně zase jedna nová publikace Lege artis a s ní spojený nový oddíl Vyžilého dekadenta Školníkův byt. Příspěvek v Kytlici o LM (ne všechny LM byly lidové milice) ke čtvrtstoletí mišmašismu a pár dalších drobností.

VERZE 6.9 (6. května 2005) Po delší pauze adekvátně "dlouhá" nabídka - přes 500 knih a na stovku nosičů.

VERZE 6.8 (29. prosince 2004) Odstraněna hanebně dlouho perzistující chyba kódu ve zobrazování tlačítek na titulní straně (viditelná v jiných browserech než v IE) a po delší době konečně updatovány do konzervační podoby stránky Střešovické písmolijny. Nová nabídka knih bude následovat napřesrok, teď nás vyčerpal nejen listopadový antikvární veletrh, ale především rozličné vleklé a otravné choroby.

VERZE 6.7 (10. srpna 2004) Mimořádná prázdninová nabídka - přes dvě stovky antikvárních knih a přes sto CD, DVD a VHS. Plus četné novinky v nabídce vydavatelů.

VERZE 6.6 (15. března 2004) Dvě stovky antikvárních knih a CD. Na 1. apríla ještě doplněno dříve nestihnutých 25 hesel do třístovky v Zapomenuté hudbě.

VERZE 6.5 (28. listopadu 2003) Novinky zejména u Concordie a hlavně dlouho očekávaný Lukešův Život v hudbě v rubrice Varia! Přes 60 CD i vinylů a stovka knížek v mimořádné nabídce k 5. pražskému antikvárnímu veletrhu, jehož se Lege artis tradičně účastní skromnou prezentací ve stánku spřízněného antikvariátu Fabio.

VERZE 6.4 (15. září 2003) Přes 170 knih a pár CD v nabídce antikvariátu plus 15 hesel v Zapomenuté hudbě.

VERZE 6.3 (19. května 2003) Více než stovka nových starých knih, novinky v nabídce nakladatelů a hlavně zcela nové oddělení antikvárních CD a LP.

VERZE 6.2 (10. března 2003) 187 antikvárních knih, 11 svazků Suchého spisů z Pražské imaginace, 1 Intelektuál jako labutí píseň Concordie - - a také skoro dvacítka nových hesel v Zapomenuté hudbě.

VERZE 6.1 (10. prosince 2002) Předvánoční nabídka více než stovky zvláště atraktivních titulů v antikvariátu a jako bonus první dvě samostatné knihy Půdorysu po více než třech letech - další prý budou brzy následovat. Nic víc jsme tentotokrát nestihli.

VERZE 6.0 (25. října 2002) Zcela nečekaná, smutná a čistě pietní nová verze k tragické smrti MUDr. Aleše Pecha. Prezentace jeho nakladatelství Concordia byla od začátku součástí stránek LAW. Alešova osobnost bude nepochybně scházet nejen nám a všem jeho blízkým, ale neméně i čtenářům jeho nakladatelské, překladatelské i autorské produkce - a ve své výlučné ojedinělosti i české literatuře vůbec.

VERZE 5.6. (14. října 2002) Obzvláště velká porce (skoro dvě stovky) antikvárních knih, novinky v nabídce Concordie a varií. Skvělý Opentypový balík JWB+ na stránkách Písmolijny (další Františkova česká premiéra!) a spousta nových kočičích free fontů k downloadu. Nová hesla v Zapomenuté hudbě, poslední kapitola Strachu a tak podobně...

VERZE 5.5. (15. června 2002) První pětiletka fungování Lege artis na Webu je za námi! Místo velkých oslav ale jen novinky na stránkách Písmolijny a větší porce antikvárních knih; další se v nabídce objeví nejspíš až v září.

VERZE 5.4. (8. dubna 2002) Další dvě desítky nových hesel v Zapomenuté hudbě a čtyři desítky starých knížek v Antikvariátu. 18. 4. ještě doplněn nový text Cara Ostena, na který se při updatu nějak zapomnělo.

VERZE 5.3. (2. února 2002) První z knih slibovaných v listopadu je tady - a rovnou hned asi ta nejobskurnější! V souvislosti s ní update Kytlice i nabídky Písmolijny. Novinky v Zapomenuté hudbě - nyní už (nebo teprve?) 202 samostatných hesel. A další várka titulů v nabídce Antikvariátu.

VERZE 5.2. (10. ledna 2002) Výhradně technický update - nová verze vyhledávače nyní umožňuje zadat volbu "wild cards".

VERZE 5.1. (21. prosince 2001) Doladění nové verze - kupříkladu všechna loga v záhlaví stránek jednotlivých rubrik vás nyní po kliknutí vrátí na úvodní stranu rubriky (netýká se Maniše, kde nelze vyřešit, do kterého z menu by to mělo směřovat) a podobné kosmetické drobnosti. Nový Strach, nová hesla v Zapomenuté hudbě, nové písmo Písmolijny a vánoční nášup nabídky Antikvariátu.

VERZE 5.0. (28. listopadu 2001) Kompletní restrukturalizace úvodní a knihkupecké sekce!! Doplněn dlouho slibovaný Antikvariát, zprovozněno vyhledávání na stránkách LAW, přidána komerční prezentace. Změněna loga, přejmenováno knihkupectví a kompletně přepracovány všechny texty rubriky Úvod. Pro přehlednost byly odděleny profily nakladatelství od bibliografií. Update Zapomenuté hudby, revize odkazů, plus množství dalších drobných změn. Nechybí ani škodolibé porovnání služeb Spinetu s free-weby po bezmála ročních zkušenostech. Jinak řečeno: měsíc usilovné práce, takže teď bude nejspíš následovat hodně dlouhá pauza na důkladné oddechnutí si od Webu - a díky tomu snad konečně třeba vyjdou také nějaké nové knihy...

VERZE 4.9. (24. září 2001) Novinky na stránkách Zapomenuté hudby a Střešovické písmolijny - nový ceník a světová premiéra: bezpatkový Baskerville.

VERZE 4.8. (15. srpna 2001) Vzpomínka na Andreje Stankoviče v Kytlici, článek dr. Boreckého o mapách planetoidu Thetis s obrazovými přílohami v Ostenovi a nová hesla v Zapomenuté hudbě.

VERZE 4.7. (16. července 2001) Nová hesla v Zapomenuté hudbě, opravená bibliografie Ostena a hlavní novinka - Trigon má konečně vlastní stránku: www.trigon-knihy.cz.

VERZE 4.6. (30. června 2001) Opravdová událost - Střešovická písmolijna uvádí font Lido STF jako freeware volně ke stažení! A nejde o žádné titulkové písmo pro jedno použití, ale o kvalitní "chlebovku" o šesti řezech, všestranně použitelnou! Jinak jen aktualizace Zapomenuté hudby a pár dalších drobností.

VERZE 4.5. (15. března 2001) Kompletně přepracovány a aktualizovány stránky Počítačové typografie; nový TypoKatalog! Menší jarní úklid i na všech ostatních stránkách.

VERZE 4.4. (6. února 2001) Podle slibu navždy hlínou zasypán a zadusán Martin Maniš - stránka s jeho Vytím byla petrifikována do statické podoby. A také menší update knihkupecké sekce.

VERZE 4.3. (29. prosince 2000) Přece ještě jedno Vytí - krátké (ale zato s četnými přílohami) a definitivně poslední.

VERZE 4.2. (7. října 2000) Nový týden, nový update! Ve skutečnosti jen jediná drobnost, která se minule nějak nestihla - trochu táhlejší Vytí Mrtvoly Martina Maniše. Navíc prý už konečně opravdu poslední, což si tu jednu desetinku určitě zaslouží... O dva dny později ještě doplněn článek Františka Štorma o kongresu ATypl.

VERZE 4.1. (1. října 2000) Po trestuhodně dlouhé odmlce, během níž jsme prováděli jen rutinní údržbu a pár drobných updatů, konečně něco nového, i když ne tolik, kolik jsme chtěli - nestíháme z důvodů objektivních i subjektivních. Poněkud inovována a doplněna rubrika Zapomenutá hudba. Verifikovány, doplněny a opraveny (nebo smazány - pokud se nepodařilo najít novou adresu) všechny linky v ní i na stránce Odkazů (vypadá to jako prkotina, ale zabere to tři dny!). Nový Strach, nová písma Střešovické písmolijny a pár dalších drobností, kterých si nejspíš ani nevšimnete.

VERZE 4.0. (10. února 2000) Zcela neočekávaná nová verze - na obsahu se sice nic podstatného nezměnilo, ale jinak mnohé - hlavně pak adresa stránek LAW. Podrobnosti najdete zde.

VERZE 3.4. (20. ledna 2000) Milleniové Vytí a pár drobností - na víc není čas. K podstatnějším novinkám se dostaneme nejspíš až v létě.

VERZE 3.3. (3. září 1999) Nový Typokatalog Střešovické písmolijny a jen kratičké Vytí. O pět dní později ještě doplněna opomenutá sci-fi povídka do Kytlice.

VERZE 3.2. (14. června 1999) Zásadně přepracována a doplněna rubrika Zapomenutá hudba, aktualizovány četné další stránky, včetně Kytlice a jako obvykle zase to táhlé Vytí.

VERZE 3.1. (2. února 1999) Přes všechna dobrá předsevzetí přece jedno nové Vytí z hrobu; dále jeden Šimeček, fungl nový font Franty Štorma, nějaká ta hudba a samozřejmě nové (už páté) pokračování Strachu.

VERZE 3.0. (10. prosince 1998) Konečně realizován dlouho slibovaný update Zcela zjevné Kočky, která nyní spokojeně pochrupává v naprosto statické podobě a její původní poslání převzal sborník Vyžilý dekadent. Doplněno přes 100 nových souborů (cca 1 MB převážně textových dat)! Po tomto heroickém vypětí si rádi dáme trochu pauzu, takže pro příští rok zatím počítáme pouze s běžnou údržbou a aktualizací již existujících rubrik.

VERZE 2.3. (2. listopadu 1998) Pouze jedno kratší, byť obzvláště zhnusené Vytí.

VERZE 2.2. (30. září 1998) Zařazeno nové a velmi rozsáhlé Vytí z hrobu + průvodní materiály, včetně aktualizace 4. čísla Kabaretu. Na zkoušku jsme zúžili sloupec textu na všech stránkách - snad se to tak bude lépe číst (mailujte nám, pokud se mýlíme!).

VERZE 2.1. (1. června 1998) Upraveno úvodní menu, doplněno pár nových Vytí z hrobu (poslední 12. června) a provedeny drobné opravy a doplňky na většině ostatních stránek.

VERZE 2.0. (14. ledna 1998) Posun v čísle verze ne kvůli novému roku, ale kvůli zrušení Virtuálního kabaretu MM. Zároveň byla poněkud upravena podoba Kočky a výrazně doplněny stránky 1. střešovické písmolijny.

VERZE 1.7. (11. prosince 1997) Doplněn definitivně poslední Kabaret (a také 4 číslo ze SWN), jinak nic moc.

VERZE 1.6. (7. listopadu 1997) Po trestuhodně dlouhé odmlce konečně pár podstatnějších aktualizací. Definitivně jsme zavrhli ideu nějakého zvláštního objednávkového formuláře, který by nakonec byl pomalejší a méně praktický než dosavadní uspořádání, předchozími zkušenostmi prověřené jako vcelku fungující. Nepřehlédněte novinky (zejména v nabídce Půdorysu) a avízo nové Rezonance ISTY! V Kočce i Sci-fi knihovničce bylo doplněno pár článků. Naproti tomu Martin Maniš konečně zesnul v pánu, takže poslední pokračování Kabaretu bude příště! Na žádost některých čtenářů jsme rovněž předefinovali barvy všech stránek, ale helejďte, bylo to opravdu naposledy, co jsme respektovali argument typu "v Navigatoru 1.0 se to špatně zobrazuje" - to si fakt nemůžete sehnat nějaký novější browser???!!

VERZE 1.5. (1. srpna 1997) Doplněna nabídka Turnovský - ISTA, dále obzvlášť skandální a mimořádně obsáhlý Kabaret a pár Kočičinců včetně dvou Šimečků.

VERZE 1.4. (3. července 1997) Nestíháme (knižní veletrh a podobné nesmysly), takže se zpožděním nový Kabaret, Šimeček, stránka linků a jinak už jen několik drobných oprav.

VERZE 1.3. (11. června 1997) Na přání čtenářů zmenšena některá loga v záhlaví stránek, aby se vešla do zobrazení 640x480, které však obecně i nadále DŮRAZNĚ NEDOPORUČUJEME - už jen proto, abyste si šetřili oči a mohli dál číst naše knížky. Doplněny ilustrace k Štormovu článku o tvorbě autorského písma.

VERZE 1.1. (5. června 1997) Konečně zprovozněna ta ostudná čeština; přidána rubrika Autorské bibliografie (Klíma) a do Kočky doplněna slíbená filmografie Cormana.

VERZE 1.0 (1. června 1997) Zahájen a oznámen regulérní provoz Lege artis na Webu na adrese www.spinet.cz/lege-artis/. Proti původním záměrům dočasně nefunguje pouze volba kódování češtiny a objednávkový formulář.


Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU