biblog

čtení pro bibliofily            bibliografie


čtení pro bibliofily


1. 10. 2017

editorial

Tuto stránku berte jako příslib do budoucna.
Nehodláme zde provozovat žadný klasický blog, v němž bychom obden krmili publikum nějakými aktuálními moudry.
Jen soudíme, že ve 21. století je třeba budoucí bibliofily oslovit nějak jinak, než to přes sto let činil a činí SČB. Naprosto netušíme jak, ale zkusíme to. A snad to budou jinde vlastními způsoby zkušet i jiní. Protože pokud se to někomu z nás nepodaří, nezbude tu za nějakých 50 let už prakticky žádný bibliofil a na zbytky objektů naší záliby a posedlosti se bude bez povšimnutí navždy prášit v archivech. Což by byla škoda, jelikož mnohé krásné tisky a vazby, naučí-li se je člověk aspoň trochu vnímat, jsou opravdu krásné.

Součástí Biblogu by se měly stát i KNIHY KALU - soukromé, ultralimitované bibliofilie e-shopu, které nejenže nebudou v běžné distribuci, ale ani v nabídce žádného jiného obchodu.

Zatím ale prosíme o trpělivost - rekonstrukce webu spolu s nezbytnou inventurou skladů nám zabraly pět měsíců a nejbližší prioritou nyní bude dokončení a vydání 4. dílu Kryptadií - knihopisu českých prasáren.

Prozatím jsme do Biblogu alespoň inkorporovali kromě starších i řadu nových bibliografických soupisů, zejména bibliofilských edic. Za laskavé poskytnutí většiny z nich děkujeme Josefu Šuchmanovi.

Soupisy softerotických edic jsou vzorkem pracovních materiálů pro výše zmíněný knihopis, respektive jeho původně zamýšlený druhý svazek, který jsme se ale nakonec rozhodli nerealizovat, takže nashromážděná data se postupně objeví zde.


Úvodní menu KAL

Hlavní menu LAW