VYŽILÝ DEKADENT

parakulturní sborník LAW

  


Kytlice
Čítárna Knihkupectví LAW
poslední update: 24. 1. 2019

Tajnosti hrobky
aneb Internetové Kapitolky o braku
poslední update: 1. 6. 2017

Zapomenutá hudba
Obskurní bigbítové, undergroundové, psychedelické, krautrockové a jiné vykopávky
Poslední nová heslo: 22. 1. 2007; poslední update: 28. 3. 2019

Car Osten
Český Tolkien? Živoucí Jára(da) Cimrman? Čtěte zprávy PVNMJL!
poslední update: 7. 5. 2019

Školníkův byt
Jediné oficiální stránky studiové hudební formace CLYSMA 20 LITRŮ
poslední update: 23. 10. 2008Jestliže vám tato stránka připadá enormně hnusná i na poměry spartánsky strohé estetiky proklamované Lege artis na Webu, nemýlíte se – je tomu vskutku tak. Taktně se tím pokoušíme naznačit, že žádný Vyžilý dekadent vlastně neexistuje, čímž se stává zdatným nástupcem svého samizdatového prekursoru z roku 1985, neboť ani ten nebyl nikdy realizován. Jde tak pouze o historicky vzniklý slogan; o jakési hrubě přitlučené prkno, které má jakžtakž držet pohromadě zcela samostatné rubriky, k nimž ojediněle mohou přibývat další.

Vyžilý dekadent je sice nástupcem, ale nikoli pokračovatelem Zcela zjevné Kočky. Původní koncepci "Internetové revue" jsme shledali jako příliš ambiciózní, ba velkohubou, jelikož prostě máme důležitější věci na práci, než každou chvíli chrlit nějaké velechytrosti na Web – tuhle zábavu rádi přenecháme puncovaným guruům síťového rynku. Od "Sborníku" naopak nikdo žádnou aktuálnost očekávat ani nemůže. Podstatnější inovace jednotlivých rubrik Dekadenta se tak budou odehrávat v intervalech mnoha měsíců až let, aniž bychom museli být frustrováni, že jsme čtenářům něco naslibovali a teď to neplníme.

Rubriky Dekadenta jsou úzce svázány s aktivitami Knihkupectví LAW (Kytlice) a vydavatelství Lege artis. Tajnosti hrobky, Zapomenutá hudba i Ostenovské stránky představují vlastně jakousi pracovní plochu pro projekty uvažované v delším časovém horizontu. Od jejich publikace už v této přípravné fázi si slibujeme především získání spolupracovníků z řad spřízněných duší a pochopitelně i určitou propagaci, která by měla navnadit naše budoucí čtenáře.

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU