objednávka

English English note: Sorry, but all our goods are for sale in the Czech Republic only.
We do not send anything abroad! It is too complicated and we are lazy.

Úplně nejjednodušší návod

Prostě nám pošlete mail na law@lege.cz a napište do něj, co z naší nabídky si chcete objednat a kdy si pro to chcete přijít, případně kam to máme poslat.

Podrobnější návod

1. Požadované zboží vyberte myší do bloku (nejlépe od názvu až po cenu) a zkopírujte (Ctrl+C).

2. Klikněte na následující e-mailovou adresu: law@lege.cz a do otevřeného okna pošty vložte (Ctrl+V) zkopírované zboží.
Opakujte se všemi dalšími položkami, které si chcete objednat.

3. Vyberte si způsob odběru a platby:
      a) Osobní odběr a hotovostní platbu
na naší vinohradské adrese (Chodská 29, Praha 2). V tom případě můžete rovnou předběžně navrhnout termín, který by se vám hodil - nemáme provozovnu, jen kancelář bez přesné pracovní doby, kde je možné dohodnout vyzvednutí nebo nezávaznou prohlídku zboží mezi 14.-22. hodinou, včetně sobot a nedělí.
      b) Zaslání poštou po platbě předem na náš účet. V tom případě nezapomeňte doplnit adresu (výhradně v ČR!), na kterou si zboží přejete zaslat (podrobné možnosti zaslání viz níže) + číslo mobilu, na který vám pošta zašle SMS a doručovatel zavolá a domluví termín. A samozřejmě případné dotazy či nestandardní požadavky.

4. Nějak ten e-mail nazvěte (třeba Objednávka) a odešlete.

5. Obyčejně nejpozději do druhého dne
(výjimečně během několika dnů) budete vyrozuměni, zda jsou všechny požadované tituly na skladě a kolik to všechno dohromady bude stát.
Odpovídáme vždy na každou objednávku, takže pokud vám odpověď nepřijde, zkuste objednávku poslat znovu z jiné adresy u jiného poskytovatele; důvodem obvykle bývá špatně nastavený spamový filtr providera (zejména u Gmailu, občas i u Seznamu), nebo prostě jen vaše přeplněná schránka.

6. Pokud jste si objednali zaslání poštou, bude v našem e-mailu také číslo účtu, na který částku uhradíte. Po obdržení peněz vám zboží zašleme s nejbližší várkou balíčků (většinou během 1-2 dnů). Zároveň vám zašleme odkaz na stránku České pošty, kde můžete svoji zásilku sledovat.

Ceny a způsoby zaslání

U zásilek od 5.000 Kč výš poštovné a balné neúčtujeme.

BALNÉ A MANIPULAČNÍ POPLATKY činí 25 Kč na běžnou zásilku knih nebo nosičů. U složitějších či objemných balení (plakáty, velkoformátová grafika) 50 Kč (nebo podle okolností a dohody; obecně dáváme u velkých formátů přednost osobnímu odběru). V ojedinělých případech, kdy zcela nestejnorodé nebo úhrnem příliš těžké předměty nelze zabalit dohromady, může být nutné poslat zboží ve dvou zásilkách za dvojí poštovné a balné (kupříkladu k velkoformátovému plakátu nelze obvykle přibalit knihu či CD, protože by ho mohly během dopravy poškodit). U jednoduchých drobných zásilek (typicky malé exlibris v obyčejné obálce A6) účtujeme balné ve výši 5 Kč.

Zboží zasíláme výhradně prostřednictvím České pošty.
POŠTOVNÉ účtujeme přesně podle ceníku ČP (se slevou na Zákaznickou kartu).
      1. Zásilky v úhrnné ceně do 1000 Kč posíláme obvykle jako ekonomické doporučené psaní. Poštovné činí dle váhy obvykle 60-82 Kč. Zboží i s obaly nesmí vážit přes 2 kg a musí se vejít do obálky 50×35×5 cm.
      2. Málo objemné zásilky nad 1000 Kč zasíláme jako tzv. cenné psaní za 71-90 Kč - podmínkou ovšem je, aby se obsah i s ochrannými obaly vešel do nevelkých plastových pytlíků (maximálně 32x22 cm) prodávaných poštou, v nichž cenná psaní povinně musí být zasílána, a aby to nebylo tlustší než pět centimetrů.
      3A. Ostatní zásilky nad 1000 Kč nebo objemné či těžké, u nichž zákazník uvede adresu, posíláme jako "balík do ruky", který stojí 109 Kč; nad 35 cm 139 Kč; nad 50 cm 189 Kč.
      3B. Místo "balíku do ruky" je možné objednat též o cca 20 Kč levnější "balík na poštu" - v takovém případě ani nemusíte uvádět svou adresu, stačí jen vaše jméno + PSČ a místo pošty + číslo mobilu, na který vám pošta zašle SMS.
      3C. OD ČERVNA 2023 NOVĚ ZAVÁDÍME možnost zaslání přes BALÍKOVNU. Stojí to 65 Kč; limitem je váha menší než 15 kg a nejdelší strana balíku kratší než 50 cm (nelze tedy použít např. pro zaslání velkoformátových grafik či plakátů). Konstrukce našeho webu neumožňuje obvyklé propojení s objednávkovým formulářem, ale není problém, vybrat si z aktuální mapy Balíkoven, do které z nich si to přejete poslat, a sdělit nám to e-mailem spolu s vašimi osobními údaji (číslo mobilu je v tomto případě zcela nezbytné).
      4. Úplně nejlevnější variantou je možnost objednat si na vlastní riziko zaslání jako obyčejné psaní za 22-26-30-36 Kč (podle váhy do 50-100-500-1000 g). U těchto zásilek pošta neodpovídá za ztrátu, poškození nebo úbytek obsahu a neodpovídáme za ně tudíž ani my, ale podle dosavadních zkušeností jde o celkem bezpečnou variantu, vhodnou samozřejmě zejména na zasíláni drobných laciných věcí, které není problém eventuálně oželet. Balné v tomto případě účtujeme ve výši 5 Kč a zboží zasíláme v běžných papírových obálkách.
      5. Můžete si samozřejmě zvolit i jakoukoli jinou formu zásilky z nabídky České pošty, kterou formát a množství objednaného zboží umožňuje.

S výjimkou 4. varianty vše zasíláme doporučeně, plně pojištěné (Balíkovna deklaruje údajné pojištění do 50.000 v ceně; na vyšší částku zasilku přes Balíkovnu pojistit nelze), balené v protinárazových obálkách či jinak co nejpečlivěji chráněné proti poškození při přepravě.

Po předchozím vyžádání můžeme k zásilce přiložit, nebo ex-post e-mailem zaslat fakturu jako daňový doklad. Ceny knih obsahují 10% DPH, ceny dat, CD a jiných nosičů 21% DPH (v plné výši i u antikvárních titulů - tj. nepoužíváme tzv. "zvláštní režim").

Ostatní obchodní podmínky

Jiný způsob zaslání (dobírka, kurýr) NENÍ MOŽNÝ.

Z praktických důvodů nezasíláme do ciziny, včetně Slovenska! Zájemcům z cizích krajů doporučujeme jako nejefektivnější řešení, aby si knihy objednali prostřednictvím svých známých či příbuzných z Česka.

Na zboží samozřejmě poskytujeme všechny běžné záruky; defektní exempláře nových knih či CD měníme kus za kus (poštovné spojené s oprávněnou reklamací jde kompletně na naše náklady), u antikvárních či mezitím rozebraných titulů vracíme plnou částku, popřípadě na přání zákazníka můžeme po dohodě poskytnout slevu adekvátní rozsahu a způsobu poškození.

Poskytujeme rovněž standardní záruku pro internetové obchody, tedy možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. Při odstoupení od smlouvy nevracíme uhrazené poštovné ani balné. Tato záruka je poskytována i u obyčejného psaní, kde negarantujeme pouze to, zda pošta psaní dodá, ale pokud už to zdárně provede, je samozřejmě možné zboží běžně reklamovat či v řádném termínu odstoupit od smlouvy, jen je nutné zboží zaslat zpět doporučeně nebo přímo dopravit na naši adresu.

Ačkoli jsme to za více než čtvrt století existence KAL nikdy nepotřebovali, přece nutno podotknout, že samozřejmě veškeré ostatní právní náležitosti včetně eventuálního mimosoudního řešení sporů podléhají platným zákonům a relevantním pasážím Vzorových obchodních podmínek pro e-shopy.


Úvodní menu KAL

Hlavní menu LAW