níže na stránce: Rozebrané tituly // Úplná bibliografie // O autorovi

AKTUÁLNÍ NABÍDKAKoudelkovy sběratelské karty SKART 1-11
+ subskripce dalších.

Osek 2024. Kartičky 150x100, každá s původním kolorovaným linorytem (cca 80x80) a ručně sázeným textem, všechny číslované. Stávající témata Hudba a Film mohou být rozšířena o další. Rozsah projektu není stanoven; finální počet kartiček bude záviset na jejich přijetí a na budoucí náladě sběratelské obce i autora. Subskribentům garantujeme dodání všech dalších kartiček se stejným číslem, jaké budou mít ty, které si nyní objednají. Všech 11 kartiček zde. Trvalá subskripční cena 60 Kč za kus (cena jednotlivé karty objednané mimo subskripci 120 Kč). Úvodní kolekce 11 karet 660 Kč.Marquis Necrosis - Zuby a pláty.
Středověká zombie legenda.

Osek 2024. Edice Pižmo sv. 1. Vyšlo 35 číslovaných exemplářů. Ruční sazba z vlastního písma Zombia. Sedm kolorovaných linorytů. Hnátová záložka vyrobená 3D tiskem. Formát A5, 44 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Polokožená vazba s linorytovým titulem. 1480 Kč.Martin Švamberg - Oko šipkařovo.
aneb Mistrovská bulva.

Osek 2023. Edice Lečo sv. 11. Vyšlo 96 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané. Pět kolorovaných linorytů a ruční sazba + 2 kolorované a signované na volně ložených přílohách. Formát krabičky cigaret, 80 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova vazba s linorytovým titulem. V plátně 220 Kč.Veronika Dušková - Hašiš story.
aneb Huličovo utrpení.
Podle skutečné události.
Osek 2023. Edice Lečo sv. 10. Vyšlo 120 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané. Pět kolorovaných linorytů a ruční sazba. Formát krabičky cigaret, 36 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova vazba s linorytovým titulem. V plátně 180 Kč.Martin Švamberg - Späher.
Příběh posádky mezigalaktické lodi z 24. století.

Osek 2022. Vyšlo 36 číslovaných výtisků, z nich 14 v celokožené vazbě. Sazba z autorova písma FUTURE. 19 ručně kolorovaných linorytových ilustrací Františka Koudelky - 11 celostránkových, 7 půlstránkových a vigneta na titulu. Vyryto podle původních kreseb autora. Formát A4, tloušťka 6 cm, váha jednoho výtisku přes 2,5 kg, 256 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Koudelkova celokožená či polokožená vazba s linorytovým titulem, ručně šitými kapitálky a ručně mramorovanými předsádkami. V polokožené vazbě 6300 Kč.F. J. Koudelka - Modré košile.
aneb Parchanti z okolního vesmíru. Sci-fi horror ze současné doby.

Osek 2021. Vyšlo 42 číslovaných výtisků, všechny s ručně kolorovaným titulním listem. Sazba z autorova písma FUTURE. 44 linorytových ilustrací - 2 celostránkové, a 42 menších v textu přelepených barevnými obrázky a opakovaných v příloze. (Kniha vznikala se záměrem použít jako ilustrací varováni z cigaretových krabiček, která v sazbě byla vyznačena linoryty stejného formátu a obsahu, aby vylepená varování byla správně umístěna. Autorovi ale nakonec přišlo líto, že linoryty nikdo neuvidí, takže je zařadil na závěr do přílohy.) Formát A5, 189 tiskových stran, většina tištěna jednostranně. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova polokožená vazba s linorytovým titulem, ručně šitými kapitálky a původními modrokošilatými předsádkami. 1800 Kč.Harry Crasst - Chléb náš vezdejší.
Psáno roku 1917

Osek 2021. Nedávno objevená sci-fi povídka z pera autora legendárního Strachu nad Albrechtovem je krutě rouhačskou blasfémií, která na minimalistické ploše neúprosně demaskuje pravou podstatu církví, válek a politiky. Vyšlo 87 výtisků, všechny číslované a vázané. Čtyři celostránkové linoryty, z nichž tři dvoubarevné; ruční sazba a tisk. Formát A6, 32 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Pod tiráží podpis překladatele Miroslava Kromiše. Vydavatelova celokožená či celoplátěná vazba s linorytovým titulem a ručně mramorovanými předsádkami. V kůži 450 Kč, v plátně 380 Kč.Koudelkův Kuřácký Kodex.
O lupení tabákových bylin, jejich užívání, oučincích, také o proprietách, kteréž kuřci k užitku jsou.

Osek 2014. Vyšlo 32 výtisků. Zatím nejvelkolepější svazek z Koudelkovy dílny je výsledkem pěti let práce. Text a sazba vznikaly v letech 2009-2013. Text je vysazen z vlastního hieroglyficky stylizovaného písma Maya, které je latinkové, takže i když to tak na první pohled nevypadá, lze je s trochou cviku číst (text je samozřejmě český). K tisku bylo použito na 1000 ručně řezaných liter a 590 obrázků! Formát cca 22 x 22 cm, 232 stran. Ukázky zde. Kolorované výtisky rozebrány. Ručně mořený papír. Autorova vazba s linorytovým tiskem, nekolorovaný tisk v celoplátěné vazbě 9.000 Kč.


Babinský čili Na kopečku v Africe.
Osek 2012. Vyšlo 70 číslovaných výtisků. Linoryt proti titulu. Ruční sazba písmem Antikva Empiriana a Gill polotučný. Formát 70 x 70 mm, 48 stran. Ukázka zde. Ručně mořený papír. Autorova celokožená, zamřížovaná vazba. 200 Kč.ROZEBRANÉ TITULY


Františka Koudelky Experiment.
Osek 2017. Vyšlo 37 výtisků. Fantaskní krvák o bizarním pokusu na lidských králících. 99 celostránkových linorytů a úvodní rytá vigneta, vše ručně kolorované. Formát A5, 104 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova celokožená vazba s linorytovým titulem, ručně šitými kapitálky a původními, autorem mramorovanými předsádkami. ROZEBRÁNO!F. J. Koudelka - Exploze mrtvoly aneb Kremace krematoria.
Nechutně morbidní horror

Osek 2020. Edice Lečo sv. 9. Vyšlo 100 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané. Pět kolorovaných linorytů a ruční sazba. Formát krabičky cigaret, 64 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova vazba s linorytovým titulem (na celokožených výtiscích tištěn slepotiskem, takže téměř není vidět). ROZEBRÁNO!F. J. Koudelka - Škeble v plamenech.
aneb Sakra drahej pičifuk.
Dle skutečné události.
Osek 2019. Edice Lečo sv. 7. Vyšlo 83 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané. 29 kolorovaných linorytů - 5 obrázků a 24 stran deskově ryté sazby. Formát krabičky cigaret, 40 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova celokožená či celoplátěná vazba s linorytovým titulem. ROZEBRÁNO!F. J. Koudelka - Smrt špionky.
aneb Cecky na cucky.
Špionážní krvák - trhák.
Osek 2019. Edice Lečo sv. 6. Vyšlo 83 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané. Pět kolorovaných linorytů a ruční sazba. Formát krabičky cigaret, 52 stran. Ukázky zde. Ručně na červeno mořený papír. Autorova celoplátěná vazba s linorytovým titulem. ROZEBRÁNO!Veronika Dušková - Muší story.
aneb Kouření škodí zdraví.
Sociální drama.
Osek 2018. Edice Lečo sv. 5. Vyšlo 97 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané. Šest kolorovaných linorytů a ruční sazba. Formát krabičky cigaret, 52 stran. Ukázky zde. A zde něco jako recenze. Ručně mořený papír. Vydavatelova celoplátěná vazba s linorytovým titulem. ROZEBRÁNO!Ztraceni v džungli.
aneb Vyčochtané dveře.
Podle skutečné události.
Osek 2018. Edice Lečo sv. 4. Postpostmoderní kuřácký morzakor. Vyšlo 69 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané, prvních 26 do kůže. Šest kolorovaných linorytů a ruční sazba. Formát krabičky cigaret, 40 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova celokožená či celoplátěná vazba s linorytovým titulem. ROZEBRÁNO!Veronika Dušková - Den dementů.
Závěť posledního příslušníka rodu Homo Sapiens.
Kniha byla tisknuta během celosvětové pandemie virové choroby Covid-19.
Osek 2020. Vyšlo 82 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané. Postkatastrofická (respektive postvakcinační) sci-fi povídka napsaná před několika lety někdejší Koudelkovou kolegyní ze sklárny. Text shodou okolností mezitím dozrál k mrazivé aktuálnosti. 4 celostránkové kolorované linoryty. Formát A6, 48stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Vydavatelova celokožená či celoplátěná vazba s linorytovým titulem a ručně mramorovanými předsádkami. ROZEBRÁNO!Teplický masakr Kasalovo pilou. Děsuplný horror.
Osek 2011. 2. svazek edice Husté splašky. Napínavý příběh ze sklářského prostředí. Vyšlo 150 výtisků. 11 celostránkových linorytů a dva menší, všechny ručně kolorovány. Formát A6, 104 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova vazba v džínovině s linorytovým titulem. ROZEBRÁNO!


Nudleunion.
Dle skutečných událostí z r. 2005 sepsal, vyryl a vytiskl František J. Koudelka.

Osek 2015. Vyšlo 24 výtisků, všechny ručně kolorované. Sazba z autorova písma PAKO, jehož bylo vyřezáno na 4000 liter a ligatur, které už nebudou nikdy znovu použity. 33 linorytových ilustrací - 8 celostránkových, 13 menších v textu a 12 velkých (cca 8x7 cm) iniciál. Formát A4, 128 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova polokožená vazba s linorytovým titulem, ručně šitými kapitálky a původními, autorem mramorovanými předsádkami. ROZEBRÁNO!Car Osten - Osvobození.
Psáno za války, asi v roce 1942.
Osek 2019 (správně únor 2020). Vyšlo 42 výtisků, všechny číslované a vázané. Jediná povídka, která se dochovala v Lukešově pozůstalosti - bizarní válečná dystopie (podrobnosti viz bibliografii). 4 celostránkové linoryty (kongeniálně provedené v ostenovském stylu), Ruční sazba písmem Public. 32 stran A5. Ukázky zde. Ručně mořený papír a původní mramorované předsádky. Koudelkova celoplátěná nebo celokožená vazba s linorytovým titulem. ROZEBRÁNO!


Gumový záda čili Šílený sen Františka Koudelky.
Osek 2012. Vyšlo 100 číslovaných výtisků. 44 stran originálních kolorovaných linorytů - deskově ryté texty s obrázky. Prapodivný příběh z africké savany. Kolorováno v národních barvách subsaharských států. Iniciály skývají tajné poselství. Formát 105 x 75 mm, 48 stran. Ukázky zde a zde. Ručně mořený papír. Autorova celokožená vazba s linorytovým tiskem. ROZEBRÁNO!


Kosmický šok.
aneb Měsíční vajgly.
Smoke-Fiction.
Osek 2017. Edice Lečo sv. 3. Postpostmoderní kuřácké sci-fi. Vyšlo 58 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané. Šest kolorovaných linorytů + kombinované techniky, ruční sazba. Formát krabičky cigaret, 40 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova celoplátěná či celkožená vazba s linorytovým titulem. ROZEBRÁNO!Ohnivá pomsta.
aneb Nasraná kuřačka.
Podle skutečné události z 29. 4. 2015.
Osek 2017. Edice Lečo sv. 2. Postpostmoderní kuřácký morzakor. Vyšlo 58 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané, prvních 15 do kůže. Šest kolorovaných linorytů a ruční sazba. Formát krabičky cigaret, 32 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova celokožená či celoplátěná vazba s linorytovým titulem. ROZEBRÁNO!Sanitář hrdina.
aneb Zřízenec zřídil pacientku.
Inspirováno skutečnou událostí 13. 12. 2014.
Osek 2017. Edice Lečo sv. 1. Postpostmoderní kuřácký morzakor. Vyšlo 58 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané, prvních 15 do kůže. Šest kolorovaných linorytů a ruční sazba. Formát krabičky cigaret, 32 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova celokožená či celoplátěná vazba s linorytovým titulem. ROZEBRÁNO!Džínový Džon (džrandiózní džargon).
Osek 2013. Vyšlo 60 číslovaných výtisků. 13 celostránkových kolorovaných linorytů a text ze slov začínajících na DŽ sázený "z různých druhů písma, jež Koudelka sehnal všude kde se dalo, z výplňků a proložek odlitých z olověných rour do vlastnoručně zkonstruovaných forem, z prokladů nařezaných na cirkulárce ze starého nábytku, a nakrouhaných z plastových cedulek a papírových krabic". Formát 100 x 100 mm, 56 stran. Ukázka zde. Ručně mořený papír. Autorova celoplátěná vazba v džínovně s linorytovým tiskem. ROZEBRÁNO!


Písně hornické.
Osek 2012. Vyšlo 100 číslovaných výtisků. Šest originálních kolorovaných linorytů. Ruční sazba písmem Antikva Empiriana a Maršův grotesk. Formát 70 x 70 mm, 88 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova celokožená vazba se slepotiskem. ROZEBRÁNO!


Babinský čili Na kopečku v Africe.
Osek 2012. Vyšlo 100 číslovaných výtisků (z toho 30 v rozšířené verzi). Linoryt proti titulu. Ruční sazba písmem Antikva Empiriana a Gill polotučný. Formát 70 x 70 mm, 80 nebo 48 stran. Ukázka zde. Ručně mořený papír. Autorova celokožená, většinou zamřížovaná vazba. ROZEBRÁNO!


Preventivka. Podle skutečné události.
Osek 2011. 1. svazek edice Husté splašky a zároveň první Koudelkova kniha z klasické lité sazby tištěná na jeho novém přiklopovém lisu. Post-postmoderní drama všedního dne. Vyšlo 50 výtisků. 8 celostránkových linorytů a dva menší, všechny ručně kolorovány. Formát A6, 72 stran. Ukázka zde a zde. Autorova vazba v džínovině s linorytovým titulem. ROZEBRÁNO!


Cigáro.
Osek 2010. První bibliofilie pro kuřáky! Vyšlo cca 30 výtisků, z nich každý má unikátní řazení stran, takže místo číslování jsou identifikovány odpovídajícími kódy. Formát krabičky Startek (cca 9x6 cm). 76 stran. Deskově rytý text - celkem 72 celostránkových linorytů, všechny ručně kolorovány - ukázky zde. Autorova vazba v různých materiálech. ROZEBRÁNO!


Bestiář.
Osek 2008. "Atlas havětí ohavných, jež člověka trápí, jemu škodí a od nepaměti lidské plemeno moří. S mnoha vyobrazenímí do linolea včetně písma vyřezaný a na ručním lisu vytištěný." Vyšlo 30 číslovaných výtisků. Formát A4. 88 stran. Deskově rytý text - celkem 79 celostránkových linorytů - ukázky zde. Autorova vazba v hrubé pytlovině s linorytovým titulem; papír ručně namořený. ROZEBRÁNO!


Vampyrismus.
Osek 2007. Upírská studie inspirovaná svazečkem, který studuje hrdina Murnauova filmu Nosferatu, eine Symphonie des Grauens. Opatřeno Kolofonem a Registrem obrazů a věcí. Vyšlo 30 číslovaných výtisků. Formát A6. 120 stran. Deskově rytý text - celkem 109 celostránkových linorytů s paginací dosazenou z ručně řezaných liter + rozkládací mapa Transylvanie (dvojlist). Autorova celokožená či celokoženková vazba v dřevěných deskách a s ozdobnými vazy na hřbetu. ROZEBRÁNO!


Tajemství smradu.
Osek 2004. Edice Splašky (Speleologické laciné škváry) sv 2. Anonymní novela - koláž "vysazená" po způsobu anonymních dopisů nalepením písmenek vystřihaných z novin a oxeroxovaná (ukázka zde). Vyšlo 15 číslovaných výtisků. Formát A5. Stran 76. Autorova poloplátěná vazba s titulem z ručně řezaného linorytového písma ve zbytcích původních igelitových pytlíků sloužích k uchování smradu, jímž byla kniha impregnována. ROZEBRÁNO!


Františka Josefa Koudelky - Sen.
v noci z pětadvacátého na šestadvacátého ledna r. 2005 viděný, zapsaný, z ručně rytého písma vysázený a celkem osmnáctekráte vytištěný

Osek 2006-7, Kokos, autorský tisk. Vyšlo 18 číslovaných výtisků. Formát A4. Stran 86, v textu 64 menších a 6 celostránkových linorytů, 4 iniciály a sazba z ručně řezaných liter. Ukázky procesu výroby knihy najdete zde. Autorova vlastní vazba ve froté prostěradle s tiskem na přední desce. ROZEBRÁNO!


Uko Ješita - Japonské miniatury.
Osek 2007, Kokos, autorský tisk. Bizarní reflexe české kinematografie. 20 číslovaných výtisků. Z ručně rytého písma tiskl F. Koudelka. Dvoubarevný tisk, 15 celostránkových linorytů. Bibelot formátu cca 2x2 cm. 64 stran. Obrázky zde. Autorova vlastní papírová vazba s linorytem na přední desce. ROZEBRÁNO!


Joseph Koudel - Hlava 4-04.
Osek 2006, Kokos, autorský tisk. Linoryty různých humanních i animalních hlav z autorova okolí. Vyšlo 25 číslovaných výtisků. 70 původních linorytů osobního rázu. Formát A5. Stran 80. Několik vzorků naleznete zde. Autorova poloplátěná vazba s titulem vysazeným z ručně řezaného linorytového písma. ROZEBRÁNO!


Josef Koudelka - Lovec.
Osek 2006, Kokos, autorský tisk. Groteskní příběh rydlem sběratele banánových nálepek Josefa Koudelky, který jej napsal, do lina vyřezal, na ručním lisu vytiskl a pevnou vazbou opatřil. Deskově rytý text. Vyšlo 30 číslovaných výtisků. Formát A5. Stran 32, poslední nepotištěná (= 31 původních celostránkových grafik). Ukázky najdete zde. Autorova vlastní vazba v použité džínovině se slepotiskovým či černým titulem. ROZEBRÁNO!
ÚPLNÁ BIBLIOGRAFIE


Edice Splašky (Speleologické laciné škváry)
sv. 1. František Jos. Koudelka - O Honzovi. (Osek 2003-4, 15 výtisků, 40 stran A5, 8 linorytů a sazba z vlastního do lina řezaného písma)
sv. 2. Tajemství smradu. (Osek 2004, 15 výtisků, 76 stran A5, xerox celostránkových koláží písma a obrázků)
sv. 3. P. Chaloupka - Bylo nebylo, bude nebude. (Osek 2005, 15 výtisků, 20 stran A5, 5 mapových příloh, počítačová sazba vlastním typografickým systémem KoPITo)
sv. 4. P. P. - Ocean - Motion. (Osek 2005, 7 výtisků, 126 stran A5, linoryt ve frontispicu a xerox počítačové sazby)
sv. 5. František J. Koudelka - Hernia inguinalis. (Osek 2007, 15 výtisků, 4 původní linoryty + 40 stran A5, xerox počítačové sazby vlastním typografickým systémem KoPITo)

Edice Husté splašky
sv. 1. Preventivka. Podle skutečné události. (Osek 2011, 50 výtisků, 10 kolorovaných linorytů, 72 stran A6)
sv. 2 Teplický masakr Kasalovo pilou. (Osek 2011, 150 výtisků, 13 kolorovaných linorytů, A6, 104 stran.

Edice Lečo
sv. 1. Sanitář hrdina aneb Zřízenec zřídil pacientku. (Osek 2017, 58 výtisků, 6 kolorovaných linorytů, 32 stran)
sv. 2: Ohnivá pomsta aneb Nasraná kuřačka. (Osek 2017, 58 výtisků, 6 kolorovaných linorytů, 32 stran)
sv. 3: Kosmický šok aneb Měsíční vajgly.(Osek 2017, 58 výtisků, 6 kolorovaných linorytů + kombinované techniky, 40 stran)
sv. 4: Ztraceni v džungli aneb Vyčochtané dveře. (Osek 2018. 69 výtisků, 6 kolorovaných linorytů, 40 stran)
sv. 5: Veronika Dušková - Muší story aneb Kouření škodí zdraví. (Osek 2018. 97 výtisků, 6 kolorovaných linorytů, 52 stran)
sv. 6: F. J. Koudelka - Smrt špionky aneb Cecky na cucky.(Osek 2019. 83 výtisků, 5. kolorovaných linorytů, 52 stran)
sv. 7: F. J. Koudelka - Škeble v plamenech aneb Sakra drahej pičifuk. (Osek 2019. 83 výtisků, 29 kolorovaných linorytů, 40 stran)
sv. 8: Nechce kouřit - Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ NEBYLO VYDÁNO!
sv. 9: F. J. Koudelka - Exploze mrtvoly aneb Kremace krematoria. (Osek 2020. 100 výtisků, 5 kolorovaných linorytů, 64 stran)
sv. 10: Veronika Dušková - Hašiš story aneb Huličovo utrpení. (Osek 2023. 120 výtisků, 5 kolorovaných linorytů, 36 stran)
sv. 11: Martin Švamberg - Oko šipkařovo aneb Mistrovská bulva. (Osek 2023. 96 výtisků, 5 kolorovaných linorytů + 2 kolorované a signované na přílohách, 80 stran)

Edice Pižmo (Pořád Intenzivně Žádaný MOrzakor)
Sv. 1 Marquis Necrosis - Zuby a pláty. (Osek 2024. 35 výtisků, 7 kolorovaných linorytů, 44 stran)

Knihy mimo edice
1. Jos. Koudelka - Lovec. (Osek 2006, 30 výtisků, 32 stran A5, 31 linorytů - desková sazba s obrázky)
2. Joseph Koudel - Hlava 4-04. (Osek 2006, 25 výtisků, 80 stran A5, 70 linorytů)
3. Uko Ješita - Japonské miniatury. (Osek 2007, 20 výtisků, 64 stran 2x2 cm, 15 linorytů a sazba z vlastního do lina řezaného písma)
4. František Josef Koudelka - Sen. (Osek 2006-7, 18 výtisků A4, 86 stran, 64 menších a 6 celostránkových linorytů, 4 iniciály a sazba z vlastního, do lina řezaného písma)
5. Vampyrismus (Osek 2007, 30 výtisků. 120 stran A6, 109 linorytů - desková sazba s obrázky; "Drátem z deštníku do lina vyryl a na ručním lisu vytiskl Fr. J. Koudelka.")
6. Františka Jos. Koudelky Bestiář. (Osek 2008, 30 výtisků, 88 stran A4, 2 menší a 79 celostránkových linorytů - desková sazba s obrázky, celkem 2,8m čtverečních vyřezané plochy).
7. Františka J. Koudelky Cigáro, (V Oseku léta tohoto - 2010 a dále, cca 30-50 výtisků, min. 76 stran, ručně kolorovaná desková sazba s obrázky, formát krabičky Startek; každý výtisk má jiné uspořádání archů - jazykových mutací; další mutace autor míní přidávat do dotisků). Autorské vazby do různých materiálů. Čestné uznání v soutěži Grafika roku 2010.
8. Pohřební bratrstvo Jefraima Kaddiše uvádí - Texty a básně Tomáše Hanzlíka. Sbírka písniček amatérské hudební skupiny. (Osek 2011, 56 stran A6, mořený papír, 21 menších černobílých linorytů, 100 výtisků + 3 zkušební)
9. Babinský čili Na kopečku v Africe. (Osek 2012. 100 výtisků, z nichž 30 v rozšířené verzi. Linoryt proti titulu, formát 70x70 mm, 80 nebo 48 stran)
10. Písně hornické (Osek 2012, 100 výtisků. 6 kolorovaných linorytů, formát 70x70 mm, 88 stran)
11. Gumový záda čili Šílený sen Františka Koudelky, (Osek 2012. 100 výtisků. 44 kolorovaných linorytů, formát 105x75 mm, 48 stran)
12. Džínový Džon (džrandiózní džargon). (Osek 2013. 60 výtisků. 13 kolorovaných linorytů, formát 100x100 mm, 56 stran)
13. Koudelkův Kuřácký Kodex. (Osek 2014. 32 výtisků,1000 ručně řezaných liter a 590 obrázků, formát cca 22x22 cm, 232 stran)
14. Nudleunion (Osek 2015, 24 výtisků, sazba z autorova písma PAKO, 33 kolorovaných linorytů, formát A4, 128 stran)
15. Františka Koudelky Experiment (Osek 2017. 37 výtisků, 99 kolorovaných linorytů, formát A5, 104 stran)
16. Car Osten - Osvobození. (Osek 2019, správně únor 2020, 42 výtisků, 4 celostránkové linoryty, formát A5, 32 stran)
17. Veronika Dušková - Den dementů. (Osek 2020, 82 výtisků, 4 celostránkové kolorované linoryty, formát A6, 48stran)
18. Harry Crasst - Chléb náš vezdejší. (Osek 2021, 87 výtisků, 4 celostránkové linoryty, tři z nich dvoubarevné, formát A6, 32 stran)
19. F. J. Koudelka - Modré košile aneb Parchanti z okolního vesmíru. Sci-fi horror ze současné doby. (Osek 2021, 42 výtisků, 44 linorytů, z nichž 2 celostránkové, formát A5, 189 tiskových stran, většina tištěna jednostranně)
20. Martin Švamberg - Späher. Příběh posádky mezigalaktické lodi z 24. století. (Osek 2022, 36 výtisků, 19 ručně kolorovaných linorytů - 11 celostránkových, 7 půlstránkových a vigneta na titulu, formát A4, 256 stran)


Ostatní
1. Pavel Pech - Sbíráme banánové nálepky. (Osek 2005, 20 výtisků, 40 stran A5, linoryt ve frontispicu a xerox počítačové sazby)
2a. Šlem. (Osek 2007-2009, vyšlo 30 čísel, každé s jiným názvem - slovní hříčkou s písmeny slova ŠLEM. Laserový tisk na běžný kancelářský papír. Každé číslo tvořil dvojlist A5 + příloha. Stran 120. Neperiodický "časopis", jeho smyslem bylo posloužit jako obal na klasickou skládačku románu na pokračování:
2b. František Jos. Kodelka - Chosé a Mikloš. Dobrodružně fantaskní román. (Osek 2007-2009, Románová příloha Šlemu, 240 stran A6. nedokončeno)
3. Cigwarn čili Sbíráme zdravotní varování z obalů tabákových výrobků. (Osek 2013, formát A5, 28 stran)
4. František J. Koudelka - Cigwarn. Příručka začínajícího sběratele. (Osek 2015, formát cca 100x70 mm, 2x16 stran, česká a anglická verze z protilehlých stran)
5. František J. Koudelka - Cigwarn.cz. (Osek 2015, vlepeno 16 původních zdravotních varování, formát cca 105x70 mm, 48 stran)

Cykly volných listů
1. Koleno (Koudelkovy letáky) - celkem 7 listů A4 (2004-2005).
2. BIO. Pohlednice s banánovou tematikou. Plánováno 14 listů, vyšlo 7. Listy A6 (2008).
O AUTOROVI

Pavel Pech (František Josef Koudelka) *29.1.1969, Osek
Absolvent střední průmyslové školy chemické v Ústí n. Labem. Pracuje jako dělník ve sklárně. Bývalý speleolog zaměřený na historické podzemí a bývalý sběratel banánových nálepek. Nyní aktivní sběratel zdravotních varování z obalů tabákových výrobků a džínových nýtovacích knoflíků. Od roku 2003 se zabývá linorytem, sazbou, tiskem a vazbou vlastních knih; práce na knihách postupně pohltila veškerý jeho volný čas a dřívější záliby.


rozhovor pro Revolver Revue (2010)

medailon o autorovi pro čtrnáctideník A2 (2010)

výstava v Galerii Emila Juliše (Louny 2014)Úvodní menu KAL

Hlavní menu LAW