o nás

ÚDAJE O FIRMĚ:
Lege artis - MUDr. Jan Hýsek, Chodská 29, 120 00 Praha 2
e-mail: law@lege.cz
(telefonní kontakt kvůli spambotům zasíláme jen e-mailem)
IČ: 13802593, DIČ: CZ5906290126


KAL (Knihkupectví a antikvariát Lege artis na webu) existuje od 1. června 1997. Od začátku bylo zamýšleno jako maličký obchůdek bez ambicí výrazněji expandovat, což hodláme i nadále zachovat.
V současné době se zaměřujeme hlavně na bibliofilie, erotica, kuriosity a raritní tisky. Zajímá nás umělecká i inzitní knižní vazba, typografie a užitá grafika. Zejména se soustřeďujeme na tisky malých tiskařů, starých i dnešních. Podporujeme neosamizdat. Ze současných tvůrců pak nabízíme kupříkladu produkci Josefa Koudelky a tradičně též Františka Štorma. A pochopitelně především knihy Lege artis.
Kmenovými autory naší nabídky jsou od počátku Ladislav Klíma a Josef Váchal, jakož i autoři Hrabalova okruhu. Naopak některé z oblastí, jimž jsme se původně věnovali (kupříkladu hermetismus a brak), se během více než čtvrtstoletí existence LAW dostaly do pozadí a postupně se z naší nabídky vytrácejí.

Co nás nikdy nezajímalo, byly obyčejné, běžné knihy - tedy standarní knihkupecké a antikvární zboží. Pro jeho prodej jsou velké obchody daleko kvalifikovanější a mnohem lépe vybavené. Nikdy jsme se jim nesnažili konkurovat. Pokud máme v nabídce zboží tohoto druhu, jde obvykle jen o produkt čistky knihovny a je zde z našeho úhlu pohledu vlastně nežádoucí. Z čehož plyne nejen to, co u nás můžete najít, ale také co vykupujeme. S knihovnou plnou detektivek 3x, červené knihovny, románů od Haileyho, Coelha, Waltariho či Rowlingové, ba ani povinné školní četby u nás určitě neuspějete. Naopak zdědíte-li po podivínském dědečkovi spoustu úplně neznámých pitomostí, včetně skříně, kterou před babičkou vždycky zamykal, dost možná vám za to velmi dobře zaplatíme.

Zvláště hledáme tyto tituly.


Protože je nám jasné, že už výše uvedených písmenek bylo víc, než je dnešní konzument internetu ochoten v jednom kusu spořádat, rozdělili jsme ostatní povídání na extra stránky. Tohle je přeci jen web věnovaný hlavně knížkám, takže by na něj občas mohl zabloudit někdo, kdo si po překonání počátečního WTF šoku přece jen ještě pár dalších písmenek přečte. Může se mu to hodit.

Velká říjnová rekonstrukce KAL 2017 aneb vraťte mi čertíčka!

Jak KAL funguje

Stavy a popisy knih

Užívané pojmy

Historie KAL

Co jsou vitrinky?

Co jsou banánovky?

říjen 2017
Úvodní menu KAL

Hlavní menu LAW